Mała łazienka - jaki prysznic wybrać?

Łazienka to pomieszczenie, które ma naprawdę wielki potencjał aranżacyjny. Wiele osób traktuje ja nieco po macoszemu podczas urządzania swojego mieszkania – to błąd, bo można stworzyć w niej stylową przestrzeń, która będzie zachwycać funkcjonalnością. Do tego potrzebne są jednak odpowiednie elementy wyposażenia jej.

W dzisiejszych czasach panuje niejako trend kupowania coraz mniejszych mieszkań i domów - w takich ograniczonych przestrzeniach niełatwo jest urządzić komfortową łazienkę. Największy problem zazwyczaj pojawia się podczas wyboru odpowiedniego prysznica. Na szczęście my przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, jaki wybrać do małej łazienki! Czytaj dalej, jeśli chcesz się tego dowiedzieć!

 

Mała łazienka może być stylowa i funkcjonalna!

 

Oczywiście, że tak. Ważne jest tu jednak sumienne przygotowanie projektu, który doskonale wykorzysta przestrzeń. W małych łazienkach potrzebna jest kreatywność. Jaki prysznic będzie więc najlepszy do ograniczonych przestrzeni? Najczęściej inwestorzy stawiają na wersje przyścienne, a także naroże. Te typy przylegają do ściany, dzięki czemu nie zajmują zbyt dużo miejsca. Kiedy już zdecydujemy się na jeden z tych typów, trzeba wybrać drzwi do kabiny – w dużych przestrzeniach nie ma to większego znaczenia. Prysznic dla małej łazienki musi być jednak mądrze wyposażony w ten obowiązkowy element, dlatego najlepiej jest wybrać drzwi w wersji przesuwnej. Te nie będą niepotrzebnie zabierać przestrzeni, tylko inteligentnie ją wykorzystywać.

 

Kabina bez brodzika?

 

Prysznic do małej łazienki wcale nie musi posiadać brodzika. Ten element także może zajmować nieco ograniczonej już przestrzeni i przytłaczać nieco pomieszczenie. Jego brak jest możliwy na przykład w prysznicach typu walk-in. Ten typ prysznica coraz częściej jest wybierany przez inwestorów do małych łazienek, bo optycznie powiększa przestrzeń i nadaje nowoczesnego charakteru. Wiele osób decyduje się na aranżacje małego prysznica walk-in we wnękach, inteligentnie zagospodarowując przestrzeń łazienki bez marnowania jej. Kabiny tego typu nie są także ograniczone wymiarami brodzika, dzięki czemu można stworzyć indywidualny, nietypowy projekt idealnie dostosowany do naszej przestrzeni łazienkowej.

0
Feed

Zostaw komentarz