Kolory ziemi czy szarość i czerń? Kolory we wnętrzach.

Każdy, to przynajmniej raz stanął przed zadaniem urządzenia przestrzeni doskonale wie, jak ciężko jest ten proces przeprowadzić. Mieszkanie, dom czy nawet jedno pomieszczenie musi być przecież nie tylko funkcjonalne, ale i wizualnie atrakcyjne. Dobrze także, jeśli dana przestrzeń idealnie oddaje nasz charakter oraz upodobania. Inna trudna kwestia to oczywiście dobór kolorów. W branży dekoratorskiej stale trwa spór dotyczący tego, jaka paleta barw jest najlepsza. Walka dotyczy oczywiście kolorów ziemi oraz szarości i czerni we wnętrzach.

Kolory wpływają na samopoczucie!

 

To chyba wie każdy. Odpowiedni dobór kolorów we wnętrzu potrafi bardzo wpływać na samopoczucie. Konkretne barwy mogą dodawać nam energii, wyciszać czy motywować do pracy. Warto więc z nieco większą uwagą podchodzić do ich doboru w danym pomieszczeniu. Spójność kolorów także jest niezwykle istotną kwestią!

 

Barwy ziemi – czyli jakie?

 

Czerń i szarości każdy z nas doskonale zna. Wątpliwości mogą się jednak pojawić w przypadku tak zwanych barw ziemi. A barwy ziemi to nic innego jak odcienie, które na myśl przywodzą naturę. Piasek, skały czy rośliny. Kolory, które zazwyczaj bierze się pod uwagę w przypadku barw ziemi to wiec: odcienie zieleni (najczęściej oliwkowy, limonkowy, musztardowy czy tak zwany ochra). To nie wszystko rzecz jasna! Barwy ziemi to również ciepłe żółcie, czerwienie, beże lub róże. Neutralne, nieco rozbielone szarości także doskonale wkomponują się w paletę barw przywodzących na myśl naturalne klimaty. Właśnie tego typu odcienie świetnie prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu boho czy eko. To tam takie neutralne, delikatne barwy będą zachęcać do relaksu i odpoczynku. A ten w otoczeniu kolorów ziemi będzie naprawdę przyjemny!

 

Dla kogo i gdzie sprawdzą się szarości i czerń?

 

Każda osoba, która kocha pewnego rodzaju surowość i minimalizm we wnętrzach z pewnością zakocha się w klasycznych odcieniach rozbielonej szarości i mocnej czerni. Tego typu kontrastowe barwy zazwyczaj wybierane są do industrialnych, nowoczesnych wnętrz.

0
Feed

Zostaw komentarz